הפורום לישראל ירוקה
פועל לקידום שמירת הסביבה בישראל מתוך ראייה ציונית

מאז הקמתו פועל הפורום לעצירת מפגעים סביבתיים ברחבי הארץ
ולמיצוי הדין עם הגורמים הפוגעים ולהבטחת עתיד בריא למדינת ישראל.

הפורום בתקשורת

"חדירת משאיות לישראל ללא בידוק" - ערוץ 10, אוקטובר 2015

עקבו אחרינו ברשתות החברתיות

  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • YouTube Social  Icon

חזון הפורום לישראל ירוקה

קידום מדינת ישראל למעמד 
מדינה מובילה בנושאי איכות הסביבה
ושמירה על הטבע

 

אודות הפורום

 
עמותת "הפורום לישראל ירוקה" הוקמה בנובמבר 2011 ע"י קבוצת צעירים בוגרי יחידות מיוחדות בצה"ל, אשר נחשפו במהלך שירותם הצבאי למפגעי סביבה רבים בכל רחבי הארץ וכן לקושי הרב של רשויות המדינה בטיפול במפגעים אלו. היעדר הטיפול והאכיפה בנושאים אלו מזמינים גורמים שונים לפעולות וונדליזם והשחתה של מרחבים ומשאבים רבים בארצנו. בעקבות חשיפה זו נוצר רצון עז בגיבוש עמותה שתפעל לקידום שמירת הסביבה בישראל מתוך ראייה ציונית ותסייע לרשויות החוק במאמץ הלאומי.

מאז הקמתה פועלת עמותת הפורום לישראל ירוקה בהצלחה רבה בכדי להביא לעצירת מפגעים אקולוגיים רבים וחריפים בכל רחבי הארץ, למיצוי הדין עם גורמי המפגעים ובעיקר להבטחת עתיד בריא למדינת ישראל. אנשי העמותה מביאים איתם את יכולות השטח הגבוהות שלהם ואת ניסיונם העשיר על מנת להתמודד עם אתגרים אקולוגים שונים בישראל. 

במדינת ישראל 2017 מבוצעות מדי יום עברות רבות הגורמות למפגעים סביבתיים רחבי היקף , תופעות כגון: מחצבות בלתי חוקיות ,אתרים פיראטיים להטמנת פסולת בניין ,מפעלי בטון לא חוקיים, זיהום נחלים, זיהום מי תהום, הרס שמורות טבע, פגיעה באוצרות טבע לאומיים וכד' מתקיימות בארץ כדבר שבשגרה מזה שנים.

לאור זאת ולמען עתידה של ישראל יזמה "הפורום לישראל ירוקה" תהליך אשר אמור להביא בסופו לצמצום היקפי תופעות אלו, ולקידום פתרונות קבע למען המשך הפיתוח תוך שמירה על עקרונות הקיימות ובכך לסייע לרשויות האמונות על כך במשימתם.
מה אנחנו עושים?

פעילות משפטית

מחקר

תיעוד מהשטח

 

פעילות הפורום

מחקר

אתר הטמנה פיראטי סגולה, פתח תקווה
פעילות מפעליי בטון לא חוקיים בישראל
במקום למחזר- פסולת אלקטרונית נשרפת

"לאתר פיראטי זה ישנה השפעה מכרעת על הזיהום הסביבתי האזורי עקב מיקומו הגאוגרפי, האתר הנ"ל נמצא במרחק של כ 01 מטרים מנחל שילהאחד מיובליו הראשיים של נחל הירקון, בקרבת נקודת החיבור בין שני –הנחלים."

"מפגעים סביבתיים שהמפעל גורם: בשל אי-עמידה בתקני איכות הסביבה בהם נדרש מפעל מסוג זה לעמוד, קיים חשש כי המפעל גורם לזיהום של מי התהום, וזיהום אוויר שמקורו בפיזור אבק וחומרים מזיקים לבריאות."

בחבל לכיש סובלים תקופה ארוכה מזיהום משריפות יומיומיות של פסולת אלקטרונית המגיעה מישראל לכפר אידנא. מתברר שאחד הגורמים המעבירים את הפסולת הוא מפעל "אקולוגיה לקהילה מוגנת" המחזיק בבעלות על תאגיד המיחזור "איקומיונטי" אשר קיבל רשיון לפקח על מיחזור פסולת זו בישראל.

פעילות משפטית

הפורום לישראל ירוקה הן כי כבר נמצאו מחצבות כגון ג'מעין, טריפי, אבו שושה ושיבתין שהן פועלות ללא היתרים וגוזלים את משאבי טבע היקרים מהציבור ופוגעים בערכי הנוף. לפני מספר שבועות כבר הצליחו חברי הפורום לפעול לסגירת מחצבה לא חוקית בשטחי C ועל המדינה לאכוף את החוק באופן מידתי ושווה בכל חלקי הארץ.

בג"ץ נגד מחצבות לא חוקיות
בג"ץ נגד מפעל בטון לא חוקי

הפעילות מתבצעת ללא היתרים ותוך הפרת חוק בוטה ובניגוד לתקנים  המחייבים מפעלים מסוג זה,  תוך פגיעה בערכי טבע ונוף ואיכות חיים חומרים אלו נמכרים בשוק הבנייה הישראלי במחירים נמוכים, לאור העלות הקטנה יחסית הנובעת מהעדר היתרים, אי עמידה בחובות הנוגעות לשמירת איכות הסביבה, העדר פיקוח ובכך גם נפגעים פגיעה אנושה מפעלים ישראליים הפועלים לפי החוק.

תיעוד מהשטח

"הפורום לישראל ירוקה" מקיים תיעוד שוטף של פגיעה באיכות הסביבה
במתווים שונים, כגון: מחצבות לא חוקיות, שריפות של פסולת, מפעלי בטון לא חוקיים,
פינוי פסולת לאתרים לא חוקיים, שפיכת כימיקלים, זיהום אוויר, פגיעה במקורות מים ופגיעה בנוף.

קיימים ברחבי ישראל מספר גדול מאוד של מפעלי בטון לא חוקיים. הנזק - זיהום אוויר, זיהום האקוויפר

1/5
 
 
 
 

פנה אלינו

נשמח לעמוד לרשותך בכל פנייה

הפורום לישראל ירוקה - ע"ר (580551299)

הדקל 3 ירושלים

כתובת דואר אלקטרוני info@ffgi.org.il

02-5828188

 
גלעד אך

מנכ"ל הפורום